Buradasınız: Hizmetlerimiz İlaçlama Ev ve Konut İlaçlama

Ev ve Konut İlaçlama

Yaşadığımız mekânda gördüğümüz her haşere göremediğimiz yüzlerce haşerenin bir göstergesidir. Haşereler loş veya karanlık ortamlardan hoşlandıklarından dolayı geceleri daha aktif olurlar. Haşereler ve kemirgen çok çabuk üreyen canlılardır.

Haşereler ve kemirgenler apartman boşluklarından, açık camlardan, su borularından, binadaki kırık ve çatlaklardan yaşadığımız alana girebilirler. Çok az gıda ve su ile uzun süre yaşabildikleri için temiz ve hijyenik olmak haşerelerle mücadelede yeterli değildir. Haşere ve kemirgenler yaşadığımız habitatın 400 yıllık sahipleridirler. Işığımızı söndürüp yatağımıza yattığımız andan itibaren ortaya çıkarlar. İş yerinizde, evinizde kısacası yaşadığınız her mekanda gördüğünüz her böcek veya kemirgen göremediğiniz bin böcek ve kemirgenin göstergesidir. Böcekler genelde karanlığı severler. Işığımızı söndürdüğümüzde ortaya çıkarlar,ışığımızı yaktığımızda kaçıp yuvalarına saklanırlar.

Böcekler ve kemirgenler oldukça hızlı çoğalırlar.
Örneğin; hamam böcekleri kapsüller halinde yumurtlarlar ve her bir kapsülün içerisinde 30 ile 40 adet yavru bulunur.Yine ev faresi bir yılda 45 tane yavru doğurabilir.Böceklerin ve kemirgenlerin giremeyecekleri ev yoktur. Çeşitli şekillerde yaşadığımız mekanlara girebilirler. Mesela; kedimizin veya köpeğimizin üzerinden, alışveriş çantamızla veya üzerimizden yaşadığımız mekanlara rahatlıkla girebilirler. Evimizin temiz olması yaşadığımız mekanda haşere veya kemirgen olmayacağı anlamına gelmez.

Haşere veya kemirgenler için eczanelerden veya marketlerden alacağınız ilaçlar sadece bu haşere ve kemirgenlerin bir kısmını yok edebilir. Kalıcı bir sonuç alamazsınız. Bu haşere ve kemirgenler üremelerine devam ederler ve siz onları yok etmeye çalışırken giderek sayıları artar. Bu nedenle; haşere ve kemirgen türleri üzerinde insektisitler (ilaçlar) doğru miktarda, doğru şekilde bu alanda uzman kişilerce yapılmalıdır.

Ev, daire, apartman, villa, site ve yazlık gibi toplu yaşama alanlarında sık sık karşılaştığımız haşere sorununun en önemli nedeni üremek için su, gıda ve ısıya ihtiyaçları olan haşerelerin bu ihtiyaçlarını sağlamak amacıyla toplu yaşama alanlarına gelmesidir. Haşere ve böcekler çok çabuk çoğalırlar. Evinizde gördüğünüz sadece bir haşere, gerçekte binlercesinin işareti olabilir. Çünkü haşereler karanlığı ve geceyi severler. Işıklar söndüğünde ortaya çıkan haşereler ışıklar yandığında ise yuvalarına çekilirler. Bu nedenle anlaşılması ve takip edilmesi çok zordur. Haşereler çok hızlı üreyen canlılardır.

Örneğin evde beslediğimiz evcil hayvanlardan evimize gelen bir kene tek seferinde evimize yaklaşık 10.000 adet yumurta bırakabilir, ya da bir fare 1 yılda ortalama 50 yavru yapabilir. Ev ve işyeri gibi konutlarda en fazla görülen ve mücadelesi çok zor olan Hamam böcekleri, içerisinde ortalama 40-45 tane yavru bulunan kapsüller halindeki yumurtalarını gezdikleri her yere bırakır, bunlar 30-50 gün içerisinde ergin hale gelir. Sonuç olarak yaşadığımız konutlar içerisinde görüp önemsemediğimiz tek ve küçük bir haşere ileride mücadelesi daha zor olacak bir probleme dönüşebilir.Bu nedenle düzenli olarak konut ilaçlaması yapılması gerekir. Haşere veya kemirgenler için eczanelerden alacağınız ilaçlar sadece bu haşere ve kemirgenlerin bir kısmını yok eder, kalıcı olarak bir netice alınamaz. Bu nedenle; haşere ve kemirgen türleri üzerinde doğru ilaçlar kullanılmalı ve ilaçlama profesyonel elemanlara yaptırılmalıdır.

Haşerelerin yumurtalarının tamamının yok edilememesi ve yeni istilalara karşı komple bina tecridi sağlanmasının zor olması sebebiyle haşere ve kemirgenlere karşı yapılan mücadelenin düzenli olması gerekir.

Global ilaçlama şirketi konusunda uzman elemanları ile 7 gün 24 saat hizmetinizde. Servis sorumlumuz, evinizdeki haşereleri veya kemirgenleri tanımlama konusunda eğitim almıştır. Mekânınızda yapılan analiz sonucunda haşerelerin yuvaları tespit edilerek yok edilir.
Yaşadığınız mekândaki haşere sorunlarına karşı alınan önlemler, ilaçlama öncesi ve sonrası yapmanız gerekenler vb. gibi konularda servis sorumlumuz tarafından bilgilendirilirsiniz.

Aldığınız hizmet garanti kapsamında iken herhangi bir haşere veya kemirgenle karşılaşırsanız ücretsiz tekrar servis gönderilir.