Buradasınız: Likit İlaçlama

Likit İlaçlama

Sıvı ilaçlama etki ve yoğunluğu çok fazla olan bir ilaçlamadır.  Bu ilaçlama jel ilaçlamanın yetersiz olduğu zaman kullanılır. Sıvı ilaçlar ölmesi güç olan pire, kene, akrep, tahtakurusu, tahta kurdu, fare, kurdu vb. böceklerin yok olmasında en etkin çözümdür. Sıvı ilaçlama yapıldıktan sonra alanı terk etmenize gerek yoktur. Bu ilaçlamayı yapanın bu işin eğitimini alması şarttır.  İlaçlamaya başlamadan yapılması gerekenler nelerdir; evde çocuk varsa oyuncakların hepsi hava almayan poşetlere konup ağzı sıkıca bağlanmalı, ortadan kaldırılmalıdır. Açıktaki yiyecek ve besin maddeleri kaldırılmalıdır. Evde evcil hayvan ve akvaryum varsa dışarıya alınmalıdır. Taşınamayan akvaryum varsa hava alan yerleri sıkıca bantlamalı ve ıslak havlu ile etrafı örtülmeli

SIVI İLAÇLAR NE ZAMAN YAPILMALIDIR?


Sıvı ilaçlar, haşerenin çok yoğun bulunduğu yerlere ve ölmesi zor olan böcekler için uygulanmalıdır. Haşerenin görüldüğü anda uygulanma yapılmaya başlanabilir. Global ilaçlama olarak 24 saat hizmetinizdeyiz.

SIVI İLAÇLAMA NASIL YAPILMALIDIR?

Bu ilaçlar ziraat mühendislerimiz tarafından özel olarak hazırlanır. Haşerelerin bulunduğu bütün alanlara son sistem makinelerimizle uygulanır.

SIVI İLAÇLAMA YAPILMADAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR?

Evde çocuk varsa oyuncak ve eşyaları,hava almayan (çöp poşeti) vb. poşetlere konarak dışarı çıkarılmalı,ilaçla teması kesilmelidir. Evinizde evcil hayvan, balık varsa dışarıya çıkarılmalıdır. Taşınması mümkün olmayan akvaryum var ise hava alan yerleri sıkıca bantlanmalı etrafı ıslak havlu ile örtülmelidir. Yiyecek ve besinlerin ağzı kapatılarak ilaçtan korunmalıdır.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN RUHSATLI OLMAYAN İLAÇLAMA FİRMALARINA NEDEN İLAÇLAMA YAPTIRILMAZ?


Yapılan ilaçlama yanlış yapılırsa böcek ve haşereler ölmez.
Vergi vermeyen bu sözde firmalar haksız kazanç elde etmektedir.
Yerleri sabit olmadığından ulaşmanız mümkün olmaz.
En önemlisi sağlıksız ilaçlar (tarım ilacı vb) ilaçlar kullanarak hayatınızı tehlikeye atarlar.
Telefonla arayıp ilaçlama için çağıracağınız insanlara Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı olup olmadığını sorun. Her aradığınız ilaç firması belgemiz var diyecektir. İlaçlamaya geldikleri zaman bakacağınızı belirtin. Sizin bilinçli bir müşteri olduğunuzu anlayacaklardır. İlaçlamaya gelen insanlarda ruhsat görmeden ilaçlama yaptırmayınız.