Buradasınız: Uçan Zararlılar

Uçan Zararlılar

Çekirge (Sauterelle Casquee)

Çekirge canlısının boyu 2,5-3cm civarındadır. Çekirgenin büyüklüğü yaşadığı alana bağlı olarak 6-7cm değişebilir. Düzkanatlılar gurubundan olan çekirge Caelifera alt takımının sıçrama özelliğine sahip üyesine verilen isimdir. Çekirge kahverengi, yeşil ve siyah tonlarda olur.

Devamını oku...

Arı (Caridina Serrata)

Arı sokması bazen ölümle dahi sonuçlanabilecek alerjik reksiyonlar ortaya çıkartır. Yaban arısı ve bal arısının yaklaşık 28.000 çeşidi vardır.

Devamını oku...

Tatarcık (Phlebotomus)

Tatarcık sineği çoğunlukla sulak ve bataklık bölgelerde yaşayan bir sinek türüdür. Son derece tehlikeli ve ölümcül bir hastalık olan tatarcık hummasının taşıyıcısı ve bulaştırıcısıdır. Boyları 3 - 5 mm arasında değişmektedir. Vücudunu saran incecik tüyleri vardır. Sivrisineğe çok benzerler.

Devamını oku...

Sivrisinek (Culex Spp.)

Sivrisinek (clucidae) familyasından bir canlıdır. Sivrisinek kan emerek beslenme sağlar. Sivrisineğin vücudu baş, göğüs ve karın kısmından meydana gelmiştir. Sivrisineğin kafasının iki yanında anten bulunur. Erkek sivrisinek dişisini kanat çırpma sesinden tanır.

Devamını oku...

Karasinek (Musca Domestica)

Diğer böceklerde olduğu gibi karasinekte iskelet yoktur. Fakat derisi kitin denilen sert bir madde ile kaplıdır. Sineğin boyu 0.5mm-1cm arasındadır. Kitin, bir sineğin kanatlarını yaklaşık 200 defa çırpmasını sağlar.

Devamını oku...